PRIMÁTOR POPŘÁL MARTĚ FOJTÍKOVÉ K 101. NAROZENINÁM

René Stejskal

23. 4. 2024

Ke 101. narozeninám přijel popřát Martě Fojtíkové primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

„Když jsem paní Fojtíkové přál loni ke stým narozeninám, slíbil jsem, že se za rok stavím znovu. Překvapilo mě, že si vzpomenula, o čem jsme se loni bavili. Povídali jsme si i o mé prababičce, kterou osobně znala,“ uvedl primátor Petr Korč.

„Dlouhé roky jsem pletla svetry, teď už nemůžu pracovat. Ale vás klidně naučím štrykovat,“ nabídla oslavenkyně primátorovi. Plést sice už nemůže, ale radost má ze dvou prapravnoučat Amálky a Thea. Ráda také poslouchá hudbu.

Kromě dcery a dalších příbuzných přišla na oslavu do pobytové části hospice, kde Marta Fojtíková v současné době pobývá, také její kamarádka ze Skalice Marta Baranová. Přestože nedávno oslavila 80 let, navštěvuje paní Fojtíkovou prakticky každý den a stále si mají o čem povídat. Obě Marty plánovaly, jak oslaví své jmeniny v červenci. „Rád se za vámi opět zastavím, přijdu vám, oběma Martám, popřát k svátku osobně. Zase si popovídáme. V létě tady bude krásná atmosféra, v arboretu rozkvetou růže a další květiny,“ slíbil primátor Petr Korč.