PRIMÁTOR SLAVNOSTNĚ ZAZVONIL. NOVÝ ŠKOLNÍ ROK ZAČAL

René Stejskal

1. 9. 2022

V slavnostním duchu se odehrálo zahájení školního roku na 8. základní škole. Žáci druhých až devátých tříd na nádvoří školy přivítali 59 prvňáčků. Primátor Petr Korč (Naše Město F-M) všechny pozdravil, poté zazvonil na zvonec a zahájil tak nový školní rok.

Prvňáci prošli červeným kobercem, pak slavnostní barevnou bránou. Za ní je učitelka pasovala obrovskou tužkou na žáky 8. základní školy a ředitelka Kateřina Kubíčková každému navlékla šerpu. Každý ještě dostal baťůžek a zařadil se ke své třídě.

„Na 8. základní škole jsem prožil celé své školní dětství a bylo mi velkou ctí zde zahájit školní rok se slavnostním pasováním prvňáčků. Byl jsem opravdu mile překvapen pozitivní energií celého pedagogického sboru, který vítal děti zpět ve škole,“ byl potěšen primátor Petr Korč. „Přeji nejen paní ředitelce Kateřině Kubíčkové, ale všem pedagogům, zaměstnancům škol, rodičům, dětem a hlavně našim prvňáčkům hodně radosti a vše dobré na společné cestě v novém školním roce,“ popřál primátor Petr Korč.

V letošním roce do prvních tříd ve Frýdku-Místku nastoupilo 531 českých dětí a 13 dětí z Ukrajiny.