PŘÍPRAVY NA VÝSTAVBU TĚLOCVIČNY JSOU V PLNÉM PROUDU

Jana Musálková Jeckelová

9. 10. 2023

Frýdecko-místecká radnice připravuje výstavbu tělocvičny u 2. základní školy, která má sloužit i míčovým sportům obecně. Aktuálně město odstraňuje nedostatek v původním projektu, kvůli němuž by nebylo možné pořádat soutěžní sportovní utkání ani ve vyšších žákovských kategoriích.

(Autor návrhu: PPS Kania – projekční a inženýrská činnost.)

Frýdek-Místek ladí projekt nové tělocvičny. Má stát u 2. základní školy v ulici J. Čapka a sloužit nejen škole, ale i dalším skupinám sportovců.

„Tělocvična bude prioritně sloužit žákům školy, ale také mladým sportovcům i míčovým sportům. Musí být univerzální, nepustíme žádná polovičatá řešení,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Právě kvůli zajištění univerzálního využití pro míčové sporty je nutné původní projekt pozměnit.

„Jedná se o další z problémů z minulosti, který jsme zdědili a který nyní napravujeme. Původní projekt počítal se světlou výškou stropu tělocvičny 6,5 metru. Tato výška je ale nedostatečná pro pořádání soutěžních sportovních utkání ve vyšších žákovských kategoriích v míčových sportech, jako jsou házená, volejbal nebo košíková,“ vysvětlil náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet, útvar hlavního architekta a životní prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Město proto ověřuje technické možnosti změny výšky stropu v souladu s vydaným stavebním povolením s projektanty a statiky a vhodné řešení následně zapracuje vybraný zpracovatel do dokumentace provedení stavby.

STARÉ HŘIŠTĚ ODSTRANĚNO, UMÝVÁRNY OPRAVENY

Město se do úprav u „Dvojky“ pustilo už loni v létě, kdy nechalo odstranit staré a nevyužívané tartanové hřiště v areálu. Plochu pak škola využila pro potřeby družiny. Následovala oprava umýváren a vybudování nového bezbariérového sociálního zařízení v původní tělocvičně (viz foto).

Realizace nové tělocvičny by mohla být zahájena v létě příštího roku, konkrétní rozpočet vzejde z projektové dokumentace.