PRO ZDRAVÍ UŠLI 76 TISÍC KILOMETRŮ

René Stejskal

5. 6. 2024

Jarní výzvy 10 000 kroků se zúčastnilo 291 chodců a 26 týmů z Frýdku-Místku. Všichni dohromady nachodili 75 929 kilometrů.

„Letošní účast je ve Frýdku-Místku po všech stránkách rekordní. Zapojil se rekordní počet chodců, kteří ušli o 23 tisíc kilometrů více než v minulé výzvě. Tyto počty mě těší a zároveň jsem rád, že stále více lidí holduje pohybu a zdravému životnímu stylu,“ řekl náměstek primátora Lukáš Slíva (SPOLU), který úspěšným účastníkům předal za město Frýdek-Místek diplom a drobné dárky. Zajímal se také, jaké trasy byly nejoblíbenější.

Daniela Mičudová z vítězného týmu Loudalíci ušla za měsíc 905 kilometrů a v jednotlivcích skončila druhá. „Chodím denně pěšky do práce šest kilometrů denně. Nejvíce kilometrů jsem nachodila mezi Frýdkem-Místkem a Ostravou, šla jsem na Ondřejník, kolem Olešné. Chůze je pro mě balzám,“ zasmála se Daniela Mičudová. Další členka vítězného týmu Alena Paloncy má svou trasu přes Frýdecký les, Dobrou a Staré Město. „Díky tomu si vyčistím hlavu od všech starostí,“ potvrdila.

Lenka Widnerová zase ráda chodí po cyklostezce až do Ostravy. S kolegyněmi si vyšlápla i na Smrk, Lysou horu, Skalku a Prašivou. Nejúspěšnější chodec Tomáš Přikryl s 956 ušlými kilometry se nemohl slavnostního vyhlášení zúčastnit.  

Do výzvy se přihlásil i tým frýdecko-místeckého magistrátu, který za měsíc našlapal 2488 kilometrů.  

„Není podmínkou, aby každý ušel denně deset tisíc kroků. Smyslem tohoto projektu je, aby člověk chodil denně, byť menší vzdálenosti. Každý pohyb znamená zlepšení fyzické kondice i větší odolnost organismu. Důležitá je pravidelná chůze v lehce svižném tempu,“ zdůraznil náměstek primátora Lukáš Slíva.