PRODLOUŽENO: NA FARMÁŘSKÝCH TRZÍCH NAKOUPÍTE I ODPOLEDNE

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

11. 2. 2022

Město Frýdek-Místek opět připravuje oblíbené Beskydské farmářské trhy. 12. sezóna již tradiční akce s sebou přináší novinku v podobě prodloužení doby konání a sobotní termíny navíc. Stánkaři budou na náměstí prodávat ve všední dny až do 16 hodin.

Beskydské farmářské trhy jsou ve Frýdku-Místku již tradicí. Za 12 let konání se městu podařilo vybudovat silnou stánkařskou základnu regionálních pěstitelů, farmářů a drobných řemeslníků a některým z nich právě farmářské trhy pomohly rozběhnout jejich podnikání.

Během loňské sezóny se ozývali občané s dotazy na prodloužení doby konání trhů do odpoledních hodin. Radnice chce žádostem obyvatel vyhovět, potvrdil náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011):

„Chceme lidem vyjít vstříc, aby se dostalo i na ty, kteří jsou v dopoledních hodinách v zaměstnání. Musím ale podotknout, že nabídka bude pouze do vyprodání zásob, pokud například pekař prodá zboží dříve, nemá smysl ho nutit stát na náměstí. Může se tedy stát, že některé stánky v pozdním odpoledni nebudou plné zboží.“

Sazenice, cibuloviny a květiny na jaře. V létě pulty plné zralého ovoce nebo podzimní nabídka zeleniny, hřibů z Beskyd a ořechů. Sortiment na pultech stánků na místeckém náměstí Svobody se mění podle ročního období. Vždy je však díky pestrému zastoupení stánkařů co vybrat:

„Sezónní nabídku doplňuje celoroční, lidé se na trhy vracejí kvůli koupi ovčích a kravských sýrů, bylinek, koření, slaného i sladkého pečiva, marmelád, medů. Vedle potravin najdou také v menším množství zastoupené drobné řemeslné výrobky ze dřeva, textilu, minerálů nebo keramiky,“ doplnil náměstek primátora Jakub Míček.

Celkem se v roce 2022 uskuteční 19 trhů (včetně Masopustního jarmarku a Zabijačky). Město zahájí sérii tržních čtvrtků 5. května Květinovým trhem, následně se budou trhy konat každý sudý čtvrtek. Další novinkou pro letošní sezónu je přidání tří sobotních termínů.

Zájemci o prodejní místo, kteří by rádi rozšířili skupinu stánkařů, se stále mohou hlásit (jde zejména o pěstitele květin, zeleniny, ovoce, výrobce kozích ovčích či kravských sýrů, chovatele králíků, kuřat apod.).