PROMÍTÁME! JIŽ V SOBOTU PRVNÍ LETNÍ KINO

Jana Musálková Jeckelová

9. 6. 2023

Obyvatelé Frýdku-Místku si o druhém červnovém víkendu mohou vychutnat první z filmů pod širým nebem. Sérii projekcí letních kin připravilo město prostřednictvím Kultury F-M. Od června do srpna se promítačky postupně „rozjedou“ na 16 místech.

Do kina pod širým nebem se opět mohou vydat lidé nejen z Frýdku-Místku. Radnice prostřednictvím organizace Kultura F-M připravila 21 projekcí na 16 místech ve všední i víkendové dny. První promítání se uskuteční v sobotu 10. června v areálu restaurace U Splavu od 21 hodin. Na programu bude letní komedie Ostrov s Jiřím Langmajerem a Janou Plodkovou v hlavních rolích.

„Lidem nabídneme různé žánry filmů, tak aby si mohl vybrat každý, včetně dětských diváků. Putovní letní kino bude promítat nejen ve Frýdku a Místku, ale i v částech Skalice, Lískovec a v dalších. Vstupné se neplatí a občerstvení bude k dispozici. Vyberte si z programu a užijte si příjemné filmové večery,“ zve primátor Frýdku-Místku Petr Korč (Naše Město F-M).  

Druhá projekce, a to filmu Banger, bude následovat hned ve středu 14. června v Sadech Svobody ve Frýdku. V programu jsou také snímky jako Il Boemo, který rozsvítí ve středu 26. července místecké náměstí Svobody, nebo Big Lebowski, Invalida či dětské Kocour v botách nebo Asterix a Obelix. Sérií projekcí uzavřou 30. srpna Slavnosti Sněženek v zahradě Národního domu.

Promítací časy se různí, začátky promítání jsou od 20, 20.30, 20.45 nebo 21 hodin, viz přiložený podrobný program.