„PROTIDROGOVÝ“ VLAK PŘIJEDE DO FRÝDKU-MÍSTKU

Jana Musálková Jeckelová

11. 4. 2023

Osvětu a zajímavý smyslový zážitek přiveze do Frýdku-Místku „protidrogový“ vlak (Revolution Train). Na nádraží zastaví 24. dubna. Ve vagónech 165 metrů dlouhé soupravy se děti seznámí dopodrobna s drogovou problematikou. Návštěvu plánují školní třídy a zvána je také veřejnost.

Děti se ve vlaku ocitnou doslova v jiném světě. Nahlédnou například do drogového doupěte, vyzkoušejí si pobyt ve vězení nebo roli policisty. Návštěvníkům bude k dispozici 6 vagónů, 4 kinosály, 8 interaktivních místností a prostřednictvím projekce se dozvědí skutečný příběh o drogové závislosti.

Pro návštěvu dětí z řad veřejnosti je vyčleněn čas od 15.30 do 18 hodin a doporučuje se rezervace místa (valkova@revolutiontrain.cz nebo 608 405 080).

Školáci budou následně s protidrogovou osvětou pokračovat prostřednictvím programu „To je zákon, kámo!“, kdy je ve škole navštíví lektor a dopodrobna s nimi probere zhlédnutý „drogový příběh“ z vlaku a vysvětlí všechny souvislosti a návaznosti problematiky také například na právní oblast.

TRASA REVOLUTION TRAIN v dubnu, květnu a červnu po České republice: