PROŽIJTE VÍKEND PLNÝ ZÁŽITKŮ A VÝHOD „NA HESLO“ VE FRÝDKU-MÍSTKU

Jana Musálková Jeckelová

11. 8. 2023

Ve Frýdku-Místku přichystali akcemi a zábavou naplněný nadcházející víkend od 18. do 20. srpna. Příspěvkové organizace města a další místní pořadatelé akcí dali hlavy dohromady a vytvořili jedinečný víkendový plán aktivit nejen pro frýdecko-místecké pod názvem „Víkend plný zážitků“. Součástí je také systém návštěvnických slev, které je možné získat se znalostí hesla.

Projít si zábavnými akcemi od pátku až do neděle můžete nadcházející víkend ve Frýdku-Místku. Pro místní i návštěvníky zdaleka připravili atraktivní nabídku Turistické informační centrum Frýdek-Místek, KulturaFM, krajské Muzeum Beskyd a společnost Sportplex.

Mezi osmi víkendovými tipy vévodí sobotní Gastrofestival F-M plný chutí, který se uskuteční v sobotu 19. srpna od 10 hodin v historickém centru v okolí frýdeckého zámku. Neméně atraktivní jsou i další akce, o nichž se návštěvníci dozvědí z plakátu.

„Víkend plný zážitků ukazuje, jak atraktivní naše město je. Občan nebo návštěvník se během jednoho víkendu může stát odborníkem na techniku modrotisku, strávit příjemný čas u swingových melodií nebo sledováním filmové projekce pod širou oblohou, ochutnat gastronomické speciality, posedět u táboráku s živou hudbou na Olešné nebo se projet retrobusem po textilkách. A k tomu čerpat všechny připravené výhody týkající se ubytování nebo návštěvnických slev. Pořadatelům patří poděkování, protože výborně prezentují přednosti našeho města,“ zve na „Víkend plný zážitků“ primátor Petr Korč (Naše Město F-M).  

Nejde přitom pouze o nabídku akcí, smyslem je také návštěvníkům nabídnout ubytování přímo ve městě u smluvních partnerů nebo výhody a malé pozornosti.

„Ve Frýdku-Místku cílíme na podporu místních podnikatelů, zejména drobných živnostníků. A právě akce jako „Víkend plný zážitků“ otevírá podnikatelům nové možnosti a přináší jim zákazníky. Propojení a prohloubení spolupráce se subjekty ve městě je velmi důležité pro další rozvoj podnikání ve městě,“ vítá koncept náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011), který má ve své kompetenci územní plánování a rozvoj, ekonomický rozvoj a podnikání, stavebně správní činnosti, dotace a integrované teritoriální investice.

VÝHODY – JAK JE ZÍSKAT?

A jak můžete získat výhody a platit méně? Stačí znát heslo „Život v ulicích“ čili název celoročního projektu, pod jehož hlavičkou Turistické informační centrum Frýdek-Místek zastřešuje akce pro vybrané termíny – především Vánoce, Velikonoce, Svatomartinské hody, Po stopách textilek a nyní i Víkend plný zážitků.

S heslem návštěvníci uplatní například slevy na vstupném, na nákupy u vybraných prodejců či získají ke vstupnému třeba podsedák nebo frappé zdarma – seznam výhod.