PRVNÍ FARMÁŘSKÝ TRH ZA DVEŘMI

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

29. 4. 2022

Blíží se termín konání tradičních farmářských čtvrtků. Již příští čtvrtek 5. května se na náměstí Svobody v Místku uskuteční první z nich, trh květinový.  

Občané se v roce 2022 mohou těšit ještě na 18 trhů (bez již uskutečněného únorového Masopustního jarmarku a včetně podzimní Zabijačky). Město zahájí sérii tržních čtvrtků 5. května květinovým trhem, následně se budou trhy konat každý sudý čtvrtek. 12. sezóna již tradiční akce s sebou přináší novinku v podobě prodloužení doby konání. Stánkaři budou na náměstí prodávat ve všední dny až do 16 hodin. Další novinkou pro letošní sezónu je přidání tří sobotních termínů.

Během loňské sezóny se ozývali občané s dotazy na prodloužení doby konání trhů do odpoledních hodin. Radnice chce žádostem obyvatel vyhovět, potvrdil náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011):

„Chceme lidem vyjít vstříc, aby se dostalo i na ty, kteří jsou v dopoledních hodinách v zaměstnání. Musím ale podotknout, že nabídka bude pouze do vyprodání zásob, pokud například pekař prodá zboží dříve, nemá smysl ho nutit stát na náměstí. Může se tedy stát, že některé stánky v pozdním odpoledni nebudou plné zboží.“

Sazenice, cibuloviny a květiny na jaře. V létě pulty plné zralého ovoce nebo podzimní nabídka zeleniny, hřibů z Beskyd a ořechů. Sortiment na pultech stánků na místeckém náměstí Svobody se mění podle ročního období. Vždy je však díky pestrému zastoupení stánkařů co vybrat:

„Sezónní nabídku doplňuje celoroční, lidé se na trhy vracejí kvůli koupi ovčích a kravských sýrů, bylinek, koření, slaného i sladkého pečiva, marmelád, medů. Vedle potravin najdou také v menším množství zastoupené drobné řemeslné výrobky ze dřeva, textilu, minerálů nebo keramiky,“ doplnil náměstek primátora Jakub Míček.