PRVNÍ PRÁZDNINOVÝ FARMÁŘSKÝ TRH již tuto sobotu

Jana Musálková Jeckelová

6. 7. 2022

Na farmářský trh mohou občané nově zamířit také v sobotu. Kromě tradičních sudých čtvrtků jsou v programu tři letní sobotní termíny. První z nich se uskuteční již tuto sobotu 9. července. Stánkaři budou na náměstí Svobody v Místku od 8 do 14 hodin.

Přidání sobotních termínů je novinkou letošní 12. sezóny tradiční akce. Radnice nově prodloužila také dobu konání čtvrtečních trhů až do 16. hodiny odpolední. Zareagovala tak na žádosti obyvatel volajících po možnosti nákupu pro ty, kteří trh nestíhali kvůli zaměstnání.

Nabídka na pultech se obměňuje podle ročního období. V létě jsou stánky plné zralého ovoce a sezónní nabídku vždy doplňuje celoroční. Lidé se na trhy vracejí kvůli koupi ovčích a kravských sýrů, bylinek, koření, slaného i sladkého pečiva, marmelád, medů. Vedle potravin najdou také v menším množství zastoupené drobné řemeslné výrobky ze dřeva, textilu, minerálů nebo keramiky.

Celkem se v letošním roce koná 19 trhů. Kromě tradičních tržních čtvrtků jsou to tři letní soboty s klasickými trhy a dále dva sobotní termíny se speciálním programem v únoru a v listopadu.