PRVNÍM FRÝDECKO-MÍSTECKÝM MIMINKEM NOVÉHO ROKU JE ADRIAN

Jana Musálková Jeckelová

5. 1. 2024

Prvním miminkem narozeným v roce 2024 ve frýdecké nemocnici je chlapeček Adrian Krejčí. Potomek rodiny z Lískovce přišel na svět 1. ledna 2024 ve 23:30. Byl zároveň prvním narozeným na Frýdecko-Místecku.

Chlapeček Adrian Krejčí zahájil letošní porody v Nemocnici ve Frýdku-Místku. Narodil se na Nový rok těsně před půlnocí s mírami 3 130 g a 49 cm.

„Gratuluji chlapečkovi Adrianovi a jeho rodině. Novorozenému přeji v životě zdraví a štěstí. Věřím, že budu mít příležitost pogratulovat rodině osobně a tradičně ji uvítat na magistrátu s pozorností pro prvního frýdecko-místeckého občánka,“ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

V uplynulém roce se narodilo ve Frýdku-Místku 1032 dětí. Z toho 545 chlapců a 487 děvčat. Dvojčata se v roce 2023 narodila 2x. Možnost dát svým dětem dvě jména využili rodiče u 37 dětí.

Nejčastěji dávaná jména u chlapců jsou Jakub, Matyáš, Oliver, Jan a Dominik. U děvčat vedou Eliška, Viktorie, Tereza, Natálie a Sofie. Rodiče i loni volili pro své potomky i neobvyklá jména, chlapce pojmenovali například Noel, Zachariáš, Conor, Bonifác nebo Liam, děvčatům zapsali pojmenování Arleta, Tamia, Zara, Aurora nebo Ayra.

V matričním obvodu Frýdek-Místek letos uzavřelo sňatek 185 párů, z toho bylo 22 církevních, 128 civilních a 35 mimo obřadní síň.