REKONSTRUKCE ŠKOLSKÉ – DOMOV SE BUDE STĚHOVAT

MM F-M, Ing. René Stejskal

30. 5. 2022

Budova Domova pro seniory ve Školské ulici pochází z roku 1935. Má kapacitu 40 míst, avšak uživatelé žijí částečně ve vícelůžkových pokojích bez sociálního zařízení. Rekonstrukce, kterou částečně pokryje dotace státu, začne v příštím roce.
„Přestože budova prošla mnoha stavebními úpravami, již neodpovídá potřebám uživatelů ve standardu bydlení. Uživatelé bydlí mimo dvoulůžkových pokojů také ve tří a až čtyřlůžkových pokojích a schází jim základní hygienický komfort. Proto jsme se rozhodli pro rekonstrukci tak, aby naši senioři bydleli v jedno a dvoulůžkových pokojích vybavených sociálním zařízením.“ Náměstek primátora pro sociální oblast Igor Juriček. 

„Po rekonstrukci se sníží kapacita na 27 míst. Důvodem je přebudování tří a čtyřlůžkových pokojů na jedno a dvoulůžkové.  Rekonstrukce zahrne také vybudování hygienického zázemí na každém pokoji, úpravy společných koupelen, nové společenské prostory, datové rozvody a požární signalizaci. Zásadní je rekonstrukce střechy a kanalizace,“ popsal ředitel domova Petr Kuchta.  

Domov se začne připravovat na rekonstrukci již v červnu. Jeho obyvatelé budou postupně přestěhováni do budovy v ulici 28. října. „Po celou dobu rekonstrukce budou pozastaveny nástupy nově příchozích uživatelů, které obnovíme v příštím roce. Příjem žádostí ale omezen nebude,“ dodal ředitel Petr Kuchta.