RENTGENOVÁ VYŠETŘENÍ BUDOU V NEMOCNICI ŠETRNĚJŠÍ

René Stejskal

20. 9. 2023

Nový skiaskopicko-skiagrafický komplet a potrubní poštu otevřela ve středu 20. září Nemocnice ve Frýdku-Místku. Slavnostního aktu se zúčastnil primátor Petr Korč (Naše Město F-M) a náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Leona Sárkőziová (ANO 2011.

Skiaskopicko-skiagrafický komplet umožnuje s minimem radiační zátěže vyšetřit stojící i ležící pacienty. Součástí vyšetřovny je endoskopické vybavení k provádění gastroenterologických zákroků pod rentgenovou kontrolou. Potrubní pošta zlepší transport vzorků a materiálů napříč nemocničními odděleními. V nemocnici vzniklo zatím 11 stanic potrubní pošty, počítá se však s celkem 33 stanicemi.

„Vítám rozšíření a zkvalitněné péče Nemocnice ve Frýdku-Místku. Budeme vždy nápomocni při zkvalitňování a rozšiřování péče zejména v oblastech, které občané vnímají jako prioritní,“ uvedl primátor Petr Korč.

Město pravidelně přispívá nemocnici na nákup přístrojového vybavení. „Nad rámec této spolupráce chystáme s nemocnicí smlouvu, která naši spolupráci rozšíří,“ potvrdila náměstkyně Leona Sárkőziová. „Jsme připraveni podílet se na financování preventivních programů a dětské zubní prevence, která je určena primárně dětem z našich základních škol,“ doplnil primátor Petr Korč.