ŘIDIČI PROJEDOU OBCHVATEM V CELÉ DÉLCE JEŠTĚ PŘED VÁNOCI

Jana Musálková Jeckelová

20. 12. 2022

Řidiči budou moct tento týden objíždět Frýdek-Místek také po II. etapě obchvatu. Trasa ve směru na Český Těšín bude otevřena ve dvou pruzích. Od září je v provozu již celá I. etapa, která se napojuje na D48 od Příbora a D56 od Ostravy.

Další část dlouho očekávaného obchvatu Frýdku-Místku budou moct od čtvrtku 22. 12. využívat motoristé. Otevření 2. etapy ve směru na Český Těšín dnes potvrdili zástupcům města a novinářům na místě ministr dopravy Martin Kupka a generální ředitel ŘSD Radek Mátl. Trasa bude otevřena v polovičním profilu, to znamená v obousměrném provozu v jedné z polovin.

„Zprovoznění 2. etapy obchvatu je pro občany tím nejlepším vánočním dárkem, díky kterému se nám otevírá cesta ke změnám uvnitř města, na průtahu, kterým projíždí 2. největší množství nákladních automobilů v kraji. Věřím, že návrat města občanům ocení v budoucnu naši potomci. Jde o velkou radost a velký den, který přinese Frýdku-Místku úlevu,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Auta se na trasu II. etapy dostanou ve čtvrtek 22. 12. přibližně mezi 16. – 17. hodinou. I nadále budou pokračovat dokončovací práce na trase.  

„Rád bych zdůraznil kvalitu provedené práce. Děkuji všem, kteří zde dennodenně pracují tak, aby se vše podařilo. Bude to znamenat významnou úlevu pro město a příslib zjednodušení podmínek pro všechny občany Frýdku-Místku,“ řekl po brífinku ministr dopravy Martin Kupka.

Výstavbu II. etapy přitom provázely nemalé problémy. Kromě napadení stavebního povolení proekologickým spolkem zhotovitele zdržel ve výstavbě také sesuv půdy.

„Tato stavba je symbolem problémů přípravy staveb v České republice, byly zde obrovské legislativní problémy. Pracujeme prakticky nonstop a jsem rád, že jsme i za těchto ztížených podmínek stihli to, co jsme slíbili. Samotnému městu teď velmi pomůže, když pryč odvedeme tranzitní dopravu, kterou je velmi zatíženo,“ dodal generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic Radek Mátl.

ŘSD plánuje kompletní spuštění II. etapy obchvatu v plném profilu v červnu 2023.