ROMIPEN ROZTANČÍ STOUN

Jana Musálková Jeckelová

9. 4. 2024

Hudba, tanec a dobré jídlo ovládne klub Stoun ve Frýdku-Místku. 18. dubna se tam uskuteční oslava Mezinárodního dne Romů s názvem ROMIPEN. Zvána je široká veřejnost.

Klub Stoun na Slezské ve Frýdku-Místku ožije romskou hudbou a tancem. Po několikaleté pauze se tam uskuteční Romipen, oslava Mezinárodního dne Romů.

„Věřím, že Romipen ve Stounu bude příjemným zpestřením i možností nahlédnout do pestré a živé romské kultury a tradic,“ zve náměstek primátora pro sociální péči, sociální služby a zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevence Marcel Sikora (SPOLU), pod jehož záštitou se akce koná.

ROMIPEN pořádá oddělení sociální prevence odboru sociálních služeb Magistrátu města Frýdku-Místku. Oslava odstartuje 18. dubna v 17 hodin. Na programu budou tradiční romské taneční i hudební vystoupení dětí a mládeže. Celý program bude doprovázet hudební kapela Gypsy Orion, která bude hrát až do 22 hodin.

„Jsem rád, že ve Frýdku-Místku velmi dobře funguje terénní sociální práce ve vyloučených lokalitách. Na ulici Míru bylo vybudováno také Komunitní centrum, kde mají zázemí terénní sociální pracovníci magistrátu, a je využíváno i 5. základní školou,“ upřesnil náměstek Marcel Sikora.

Na ulici Míru působí také Charita Frýdek-Místek, provozuje zde sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi Pramínek a terénní program pro děti a mládež Rebel.