ŘSD FINIŠUJE S REKONSTRUKCÍ MOSTŮ V BESKYDSKÉ

Jana Musálková Jeckelová

26. 2. 2024

Rekonstrukce mostů v Beskydské ulici v Místku (ev. č. 56-067.1 a 56-067.2 na silnici I/56, u okružní křižovatky u Tesca) skončí nejpozději do konce března 2024. Termín novinářům upřesnilo Ředitelství silnic a dálnic na brífinku na místě staveniště.

Zásadní oprava komunikace, kterou před otevřením obchvatu projíždělo na 20 tisíc aut denně, začala v srpnu loňského roku. Jde o nutnou opravu komunikace poničené dlouholetou tranzitní dopravou, která mohla být zahájena po otevření dlouho očekávaného obchvatu města.

Mosty jsou od léta kompletně uzavřené a řidiči musejí využívat objízdné trasy. Původně mělo být hotovo na konci roku 2023, kvůli komplikacím na stavbě se však rekonstrukce protáhla. Po dokončení prací a uvedení silnice do provozu bude předána Moravskoslezskému kraji, který ji bude mít dále ve správě.

Viditelně značené objízdné trasy vedou po novém dálničním obchvatu (D48, D56) a přes silnice nižších tříd (I/48, I/56, III/4848h) na území města. Doporučujeme řidičům, kteří necílí do centra města, aby přednostně pro objížďku využívali trasu nového obchvatu.