AKTUALIZACE: OPRAVA MOSTŮ V BESKYDSKÉ ULICI POTRVÁ DÉLE

Jana Musálková Jeckelová

18. 12. 2023

Aktualizace: I přes původní příslib Ředitelství silnic a dálnic ČR provoz na mostech (ev. č. 56-067.1 a 56-067.2 na silnici I/56, u okružní křižovatky u Tesca) nebude v letošním roce obnoven, a to z důvodu neočekávaných komplikací.

——————————————————————————————————————————————————————————————–

Původní článek:

Ve Frýdku-Místku pokračují po otevření obchvatu města nutné opravy komunikací, které byly poškozeny tranzitní dopravou. Ředitelství silnic a dálnic 8. srpna zahájí rekonstrukci dvou mostů v Beskydské ulici v Místku poblíž Tesca. Práce proběhnou za úplné uzavírky Beskydské ulice v určitém rozsahu (v km cca 53,2 až 53,3). Provoz pod opravovanými mosty zůstane zachován obousměrně a zúženými pruhy.

„Opravy sice přinesou omezení pro řidiče, nicméně na druhou stranu konečně k těmto nevyhnutelným opravám může dojít díky dokončení obchvatu. Právě tato oprava, resp. plánovaná uzavírka může pomoci řidiče naučit využívat obchvat a návštěvníci Beskyd tak již nebudou vjíždět do centra města,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).  

Viditelně značené objízdné trasy povedou po novém dálničním obchvatu (D48, D56) a přes silnice nižších tříd (I/48, I/56, III/4848h) na území města. Podle Ředitelství silnic a dálnic mají práce skončit do 24 týdnů od zahájení.

DOPORUČUJEME řidičům, kteří necílí do centra města, aby přednostně pro objížďku využívali trasu nového obchvatu.