Sdílená kola se vrátí do ulic města

Linda Holubová Blažková

1. 3. 2024

Oblíbená sdílená kola se od 1. března vrátí do ulic Frýdku-Místku. Cyklisté si na území města loni půjčili tato kola v 76 364 případech. Většina těchto výpůjček nepřesáhla 15 minut. Podobná čísla očekáváme i v tomto roce.

Letos budou mít cyklisté k dispozici opět 200 kol. Během sezóny, která potrvá až do listopadu, provozovatel vybaví všechny bicykly držákem na mobilní telefon. Umožní jim to pohodlnější využívání navigace a také lépe najdou v cílové lokalitě cestu ke stojanu.

Součástí systému sdílených kol jsou i nadále okolní obce Sviadnov, Staré Město, Baška, Dobrá, Žabeň a Paskov, v nichž je možné si bicykl zapůjčit i na konci jízdy ponechat ve stojanu. Město také domlouvá propojení systému výpůjček a navrácení kol s Ostravou. Pro využívání sdílených kol se zájemci musí zaregistrovat v mobilní aplikaci společnosti Nextbike, která sdílená kola provozuje. Prostřednictvím aplikace se pak kolo odemkne, při vracení do stojanu stačí pouze stáhnout páčku nad zadním kolem a tím se výpůjčka automaticky ukončí. Provozovatel udržuje průběžně kola v čistotě, seřizuje a opravuje je, dezinfikuje řídítka, sedlo a páčku zámku.

Více informací na Nextbike je největší český bikesharing (nextbikeczech.com)