SENIOŘI PŘEVZALI Z RUKOU PRIMÁTORA OSVĚDČENÍ O STUDIU

René Stejskal

19. 6. 2023

V zaplněném Rytířském sále frýdeckého zámku převzalo 126 studentů Seniorské akademie Vyšší odborné školy Goodwill osvědčení o absolvování dalšího ročníku a úspěšném složení zkoušek. Osvědčená jim předal primátor Petr Korč (Naše Město F-M). Seniorskou akademii finančně podporuje město Frýdek-Místek.

„Blahopřeji vám k ukončení studijního roku. Přeji Seniorské akademii vše dobré a věřím, že i podpora města pomůže v dalších letech rozvíjet tuto mimořádně bohulibou iniciativu,“ řekl primátor Petr Korč.

„V letošním roce absolvovalo 126 seniorů výuku v pěti studijních skupinách a novinkou byly přednášky zaměřené na historii Moravy a Slezska a na právo,“ uvedla ředitelka pořádající Vyšší odborné školy Goodwill Kamila Slováková. Součástí výuky byly tradičně výlety za památkami anebo kurz na trénování paměti.

Někteří studenti seniorského věku absolvovali všech osm ročníků Seniorské akademie a mezi účastníky se objevují každým rokem nové tváře, často manželské páry. „Do školy se vždy těším, na rozdíl od povinné školní docházky,“ zasmála se jedna z účastnic Seniorské akademie.