SILNIČÁŘI ZAHÁJILI DALŠÍ OPRAVY PALKOVICKÉ V PŘEDSTIHU, BEZ VČASNÉHO INFORMOVÁNÍ MĚSTA

Jana Musálková Jeckelová

31. 8. 2023

Pokračuje oprava krajské komunikace v Palkovické ulici. Po dokončené I. etapě prací, která započala 4. července, se realizátor společnost EUROVIA CS pustila oproti předem avizovaného termínu neprodleně do etapy druhé. Lhůta pro informování města, která je oficiálně stanovena na 10 dní před započetím prací, přitom dodržena nebyla.

Podle původních plánů měly práce na II. etapě oprav trvat od 4. září do 1. října. Již o týden dříve je však v místě úplná uzavírka od kruhového objezdu až po křižovatku s ulicí K Olešné a na silnici jsou značky „Zákaz vjezdu s výjimkou vozidel stavby“. Město přitom neobdrželo informace, které by mohlo předat občanům v dostatečném předstihu. O uzavírce neinformuje společnost ani na svých stránkách, kde má poslední aktualitu ze 17. srpna.  

„Přestože jde o krajskou komunikaci a opravu financuje Moravskoslezský kraj, začali jsme jednat okamžitě poté, kdy jsme se dozvěděli, že v místě je zákaz vjezdu. Nově budou osazeny dopravní značky, které umožní vjezd alespoň dopravní obsluze, protože v místě jsou firmy a rodinné domy. I když se nejedná o pochybení města, přesto se občanům Frýdku-Místku omlouvám za komplikaci,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M) s tím, že vyvolá jednání s krajským úřadem, aby informace o podobných uzavírkách dostali obyvatelé města s předstihem.

(Restaurační zařízení v opravovaném úseku je v běžném provozu.)