ŠKOLA ŽIVOTA USPOŘÁDALA ZÁBAVNÉ SMAŽENÍ VAJEČINY

René Stejskal

5. 6. 2023

Handicap centrum Škola života ve Frýdku-Místku uspořádalo 31. května na břehu Ostravice zábavnou akci pro své klienty i pro klienty denních stacionářů.

„Děkuji ředitelce Handicap centra Školy života Gabriele Morongové za tuto opravdu vydřenou akci. Je úžasné dělat něco pro lidi s handicapem. Ze smažení vaječiny a další zábavy mají radost a jsou šťastní, že mohou vyjít ven, pobavit se, potkat se s ostatními lidmi ze stacionářů. Považuji to za něco naprosto úžasného,“ uvedla náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Leona Sárkőziová (ANO 2011).

Kromě smažení vaječiny si každý mohl na ohni opéct párky, zahrát stolní hry, zatančit si nebo se zapojit do další zábavy. O dobrou náladu a povzbuzování se staral maskot frýdecko-místeckých hokejistů.  

„Pro lidi s handicapem jsou takové akce důležité. Potřebují se družit a rozvíjet svůj potenciál. Na takové akci naváží nová přátelství, jsou šťastní a veselí. V životě to nemají jednoduché jako běžná populace, proto to děláme,“ řekla ředitelka Gabriela Morongová.