ŠKOLÁCI SOUTĚŽILI V JÍZDĚ NA KOLE

Jana Musálková Jeckelová

29. 6. 2023

Tradiční soutěž o putovní pohár pro žáky 4. tříd uspořádala Městská policie Frýdek-Místek ve spolupráci s Českým červeným křížem a dalšími partnery na dopravním hřišti v ulici Pionýrů v Místku. Soutěžní družstva tvořily skupinky dvou děvčat a dvou chlapců. Děti musely absolvovat jízdu zručnosti, „jízdu městem“, první pomoc a dopravní testy. Součásti byl také zábavný doprovodný program.

„Šlo o poslední z řady akcí na hřišti u 6. ZŠ v tomto školním roce. Soutěž byla nejen o dopravní výchově, ale školáci se také pobavili. Přeji všem dětem a jejich rodičům bezpečné prázdniny bez nehod a úrazů,“ vzkázal primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Děti na kolech a koloběžkách se na dopravní hřiště vrátí během července a srpna v rámci akce Prázdniny ve městě a Vraťme dětem pohyb, kterou organizuje Středisko volného času Klíč ve spolupráci se sportovními kluby a za podpory města.

Strážníci pro děti na šest prázdninových dopolední připravují výuku základních pravidel silničního provozu a hry zaměřené na dopravní výchovu. Účastníci si musí mít vlastní kolo nebo koloběžku a zejména helmu. Bližší informace na www.prazdninyvemeste.cz