STAVEBNÍ POVOLENÍ II. ETAPY OBCHVATU JE OPĚT PLATNÉ

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

31. 5. 2022

Stavební povolení k 2. části obchvatu Frýdku-Místku opět platí. Ministerstvo dopravy zajistilo, aby dokument znovu nabyl právní moci. Práce tak mohou zase pokračovat.

Dokument pozbyl právní moci, když jej napadl spolek Děti země kvůli nepřesnostem ohledně měření hluku. Ministr dopravy Martin Kupka během osobní květnové návštěvy obchvatu přislíbil zástupcům města, že napadené měření hluku dodá, následně ministerstvo povolení pro druhou část vyřídilo.

„Jsme šťastní, že ministr dopravy dodržel své slovo a máme zase právně platné stavební povolení k II. části obchvatu,“ zareagoval náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011), který má obchvat v gesci.

Druhá etapa, kde situaci navíc zkomplikoval sesuv půdy, by měla být alespoň částečně v jedné polovině v provozu do konce roku.

„Co se týče té druhé etapy, tam je větší svízel. Dojde ke zpoždění, ale i tak namísto čtyř pruhů v letošním roce zprovozníme alespoň dva,“ řekl ministr dopravy Martin Kupka (ODS).

Práce na části, kde se obchvat napojí na dálnici D48 ve směru na Český Těšín a Polsko, po rozhodnutí soudu probíhaly pouze kvůli zajištění stavby, a nyní se tak opět mohou rozběhnout naplno.