STRÁŽNÍCI SE NA KONCI ROKU PŘESTĚHUJÍ DO NOVÉHO

Jana Musálková Jeckelová

1. 6. 2023

Rekonstrukce bývalé textilní školy v Těšínské ulici ve Frýdku se chýlí k závěru. Řemeslníci po překonání nečekaných komplikací na stavbě finišují. Na konci roku se mají do svého nového sídla přestěhovat strážníci městské policie.

Městskou policii ve Frýdku-Místku čeká stěhování do nového působiště. Sídlo získají v budově bývalé textilní školy v Těšínské ulici, jejíž rekonstrukce finišuje. Jde zároveň o první z proměn lokality na novou městskou čtvrť. Se startem rozsáhlých oprav dvoupodlažní budovy s podkrovím totiž začala také revitalizace a konverze bývalého průmyslového areálu. Objekt se stane součástí nového bulváru s prodejnami i malým náměstím. V sousedství společnost Slezan postaví dva bytové a jeden kancelářský dům.

„Zanedlouho provedeme nutnou rekonstrukci sítí, poté upravíme křižovatku. Věřím, že už v příštím roce se dostaneme k samotné realizaci bulváru jako spojky mezi sídlištěm Slezská a novým dopravním terminálem, to znamená autobusovým stanovištěm a nádražím Českých drah. Naplňuje se tak memorandum, které uzavřelo město se Slezanem v roce 2016. Otvíráme a včleňujeme do města donedávna uzavřené a nefunkční bývalé textilní areály,“ uvedl náměstek primátora pro investice, finance, rozpočet, útvar hlavního architekta a životního prostředí Jiří Kajzar (Naše Město F-M)..

Nyní je objekt, který býval kdysi součástí textilky bratří Neumannnových, zastřešený, má nová okna a fasáda je před dokončením. Hlavní práce se soustředí na interiér.

„V průběhu prací jsme zjistili, že část objektu je staticky narušena. Z rozhodnutí statika musela být tato část stržena. Bohužel u starších objektů se to stává. Nyní již stavba plynule pokračuje,“ dodal náměstek Jiří Kajzar.

V prvním patře budovy bude sídlit kontaktní centrum městské policie a přestupkové oddělení magistrátu. V druhém patře budou strážníci řešit administrativu, obsluhovat dispečink a využívat sociální zázemí, vč. potřebného zázemí pro terénní pracovníky, šaten se sprchami a instruktážní místnosti. V současném sídle městské policie na tř. TGM chybí potřebný standard. Strážníci se potýkají s nedostatečným šatním prostorem, nevhodně umístěným sociálním zázemím, v budově chybí společné místnosti i bezbariérový přístup.

„Fasádu jsme barevně sladili s okolními budovami. Jedná se o kombinaci antracitové a pískové barvy včetně původních proužků pod okny,“ popsala hlavní architektka Frýdku-Místku Lucie Šidlová.

Na rekonstrukci se městu podařilo získat dotaci i bezúročný úvěr. Kompletní přestavba vyjde na 74 milionů korun. Práce mají trvat do konce listopadu. Město stávající sídlo městské policie po přestěhování strážníků do nových prostor nabídne k prodeji.