STRÁŽNÍK POMOHL TOPÍCÍ SE DÍVCE

René Stejskal

17. 4. 2024

Štěstí v neštěstí měla 21letá dívka z Frýdku-Místku. Vypadl jí mobil a zapadl mezi kameny do řeky Ostravice. Když se snažila mobil vytáhnout, uklouzla, spadla do řeky a proud ji strhl. Přežila díky duchapřítomnosti strážníka městské policie.

„Dívky ve vodě si všiml náhodný svědek, který zburcoval záchranné složky. Na místo dorazil jako první náš strážník, který držel dívku na laně s plovákem, aby se nedostala do vodního válce u splavu. Rychle dorazila další pomoc, takže dívku se podařilo dostat na břeh. Oceňuji rychlý zásah městské policie. Rád strážníka přijmu a poděkuji mu osobně. Děkuji také ostatním, kteří dívce pomohli – svědkovi, policistům a hasičům za jejich profesionální zásah a záchranu mladého života,“ poděkoval primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Vše se odehrálo v pondělí 15. dubna kolem třetí hodiny odpolední u soutoku Ostravice s Morávkou. Dívka si neuvědomila, že v místě je silný proud a že blízký jez může být velkým rizikem. Když se ocitla ve vodě, držela se přibližně 15 minut klády, než ji zaregistroval kolemjdoucí, který přivolal záchranáře.  Díky aktivitě strážníka Městské policie Frýdek-Místek dívku nestrhl proud do vodního válce pod jezem. Následně dorazila policejní hlídka, přičemž jeden ze strážců zákona vběhl do řeky a dívku omotal lanem. Na břeh se jim nedařilo dostat, protože kameny klouzaly a nadalo se o nic zapřít. To již namísto přijeli hasiči, kteří se vrhli do vody, vytáhli vysílenou dívku a pomohli na břeh i policistovi.  Pochlazené mladé ženě poskytli tepelný komfort. Záchranáři ji ošetřili a převezli do frýdecké nemocnice.

Celý příběh má šťastný konec, a to především díky pohotové reakci svědka a součinnosti všech zúčastněných složek.

Dramatickou záchranu dívky uvidíte na videu PČR níže.