STUDENTI, PŘIJDŤE SI VYBRAT POVOLÁNÍ

Jana Musálková Jeckelová

16. 9. 2022

Trh vzdělávání a uplatnění 2022

Usnadnit výběr té správné střední školy žákům končícím „základku“. To je cíl Trhu vzdělávání a uplatnění 2022, kterého se město bude snažit dosáhnout prostřednictvím 66 prezentací škol a firem a interaktivních ukázek či jednoduchých úkolů zručnosti.

Statutární město Frýdek-Místek ve spolupráci s Úřadem práce ČR pořádá „Trh vzdělávání a uplatnění 2022“. Nejen studenti, ale také jejich rodiče či ostatní zájemci o další školní vzdělávání se mohou přijít přesvědčit, jak je vzdělávací nabídka pro školní rok 2023/24 pestrá, a to ve čtvrtek 22. září od 10 do 16 hodin v hale Polárka.

Na akci se představí na 66 vystavovatelů, tedy zejména středních škol a firem, které s nimi spolupracují. Stejně jako v minulých letech dorazí i zástupci zaměstnavatelů firem Mobis Automotiv Czech, Batz Czech a Hyundai Motor Manufacturing Czech. Vystavovatelé se budou prezentovat přímo na ploše haly, kde bude připraveno velké množství interiérových ukázek a aktivit, či venku před halou, kde budou připravena exteriérová stanoviště a prezentace.

Žáci se seznámí například s prací kováře, cukráře, číšníka, zemědělského technika, automechanika, grafika, designéra, zdravotníka, nutričního asistenta, chemika, laboranta. Zajímavým lákadlem pro vstup do světa moderních technologií bude představení řezacího laseru, programování robotické ruky, 3D tisk, vytváření datové sítě či představení elektromobilu. Další zajímavostí bude také cvičná dojná kráva či výstava zemědělské techniky, připraveno bude také mnoho různorodých aktivit které budou umístěny nejen v hale, ale i v jejím bezprostředním okolí, např. rozborka a sborka zbraně, demontáž a montáž kola, resuscitace na figuríně či poznávání kostí. Žáci si budou moci vyzkoušet ozdobit perníček, skládat hlavolam, zahrát si chemické pexeso či naaranžovat květiny.

Komplexní nabídku studia v našem regionu doplní specializované obory ze vzdálenějších středních škol jako vojenství, lesnictví, letectví, pedagogika, veterinářstí a další.