TECHNICKÉ SLUŽBY JSOU NA ZIMU PŘIPRAVENY

René Stejskal

23. 11. 2022

Ne letošní zimu se technické služby (TS a.s.) připravily s předstihem. Od listopadu drží nepřetržitou pohotovost, rozepsány jsou služby dispečerů i obsluh zařízení potřebných pro zimní údržbu.

„V zimě udržujeme 435 kilometrů komunikací. 180 kilometrů tvoří cesty, zbytek jsou chodníky. Jako první provádíme údržbu komunikací s veřejnou hromadnou dopravou a příjezdových cest ke zdravotnickým zařízením. Poté následují ostatní. Priority máme rovněž u chodníků. Postup prací je stanoven v Plánu zimní údržby. Technické služby drží od listopadu zimní pohotovost, takže na případné mrazy a sníh jsme připraveni,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu a silniční hospodářství Miroslav Bártek (Naše Město F-M) 

„Máme 1500 tun soli, což je množství, které stačí i na velkou zimu. Kromě toho disponujeme inertním posypovým materiálem. Letos jsme řešili problém s nákupem soli, kterou jsme získávali z Běloruska. Jenže Bělorusko má kvůli konfliktu na Ukrajině zákaz vývozu, takže do prvního výběrového řízení na nákup posypové soli se nikdo nepřihlásil. Museli jsme vypsat druhé řízení, kterého se zúčastnili již dva zájemci a my mohli koupit dostatečné množství soli,“ popsal předseda představenstva TS a.s. Vladimír Macura. Cena soli je oproti loňsku o něco vyšší, avšak stále v přijatelné rovině.

Technické služby se starají o cesty a chodníky ve vlastnictví města. Zimní údržbu ve městě na komunikacích ostatních vlastníků zajišťují také smluvní firmy pro Ředitelství silnic a dálnic ČR, silničáři ze Správy silnic MSK a majitelé účelových komunikací.