TECHNICKÉ SLUŽBY ZVOU OBČANY NA NÁVŠTĚVU

Jana Musálková Jeckelová

23. 5. 2023

Frýdecko-místecké technické služby otevřou svůj areál veřejnosti. Návštěvníci si budou moci mimo jiné prohlédnout veškerou techniku, kterou společnost využívá na údržbu města, a mnoho dalšího.

Obyvatelé Frýdku-Místku dostanou opět příležitost nahlédnout do zázemí technických služeb. Městská společnost v sobotu 27. května od 9 hodin zve na komentované prohlídky, během kterých se návštěvníci dozvědí o historii i současném fungování TS a.s., včetně ukázek veškeré techniky.

Většina lidí ví, že sekáme trávu, udržujeme cesty a chodníky. Ale ne všichni vědí, že se dbá také na veřejné osvětlení, provozujeme křižovatky, provozujeme pro městkou policii kamerový systém. Máme vlastní optickou síť. Provozujeme ale také pohřební službu. Takže tuto šíři bychom chtěli prezentovat. Všechny zájemce srdečně zveme,“ uvedl předseda představenstva TS a.s. Vladimír Macura.

K vidění bude vozový park, přitom některé stroje zaměstnanci předvedou v chodu. Návštěvníci si budou moct zblízka prohlédnout techniku od obřího vysavače, který se používá k udržování pořádku zejména v městské památkové zóně, přes sekačky, traktory až k vysokozdvižným plošinám. Komentované prohlídky se budou konat v hodinových intervalech, v 9, 10 a v 11 hodin a zaměstnanci budou připraveni zodpovídat zvídavé otázky účastníků.