TIC: ADVENTNÍ PUTOVÁNÍ ZA JEŽÍŠKEM

Jana Musálková Jeckelová

2. 12. 2022

Turistické informační centrum Frýdek-Místek připravilo v Sadech Bedřicha Smetany další zábavnou stezku pro děti. Tentokrát se budou moci s rodiči nebo učiteli vydat na adventní putování za Ježíškem.

Stezka bude v sadech dostupná od 5. do 11. prosince 2022. „Premiérová stezka, kterou jsme uspořádali v říjnu v rámci oslav Týdne turistických informačních center, měla u učitelů i rodičů kladný ohlas. Proto jsme připravili další právě na období Vánoc, kdy chceme dětem opět zábavnou formou připomenout, jaké svátky, lidové tradice i příběhy se váží k tomuto magickému datu,“  říká ředitelka Turistického informačního centra Frýdek-Místek Monika Konvičná.

Putování začíná adventem a pokračuje svátky sv. Mikuláše, Barbory, Lucie či Tří králů. Děti se ale také dozví, jaké tradice se dodržují na Štědrý den, nebo proč se na Štěpána chodí na koledu. Stezka, která má vždy varianty otázek – lehčí a těžší, je v sadech Bedřicha Smetany připravena zdarma a je přístupná kdykoliv v průběhu dne. Pro zapojení stačí navštívit některou z poboček Turistického informačního centra Frýdek-Místek, kde si zájemci vyzvednou hrací kartu. Po absolvování ji mohou donést zpět do informačního centra, kde získají malou odměnu a absolventský diplom.

TIP! Vyrazte s průvodcem za příběhem Vánoc a připomeňte si vánoční zvyky a tradice a nasajete tu pravou vánoční atmosféru. Komentovaná prohlídka se koná 14. prosince v 15.30 hodin. Sraz v TIC na Zámeckém náměstí ve Frýdku, nutná rezervace na webu rezervace.ticfm.cz. Více informací ZDE.

Text: Lenka Talavašková, TIC FM