TRAVNATÉ CHODNÍČKY NA HŘBITOVĚ ZPEVNÍME DLAŽDICEMI

Jana Musálková Jeckelová

5. 4. 2024

Procházení mezi hrobovými místy na Centrálním hřbitově ve Frýdku-Místku bude komfortnější. Radnice nechá zpevnit travnaté chodníčky v urnovém háji ve skupinách E a F v starší části hřbitova.

Přístupové cestičky k hrobům jsou vlivem klimatických podmínek špatně pochozí. Zejména v období Dušiček a obecně v zimě se na nich projevuje podmáčení terénu, které až znemožňuje přístup k jednotlivým hrobovým místům.

„Je nevhodné a pro návštěvníky velmi nepříjemné, aby se k hrobům brodili zablácenými cestičkami. Na ploše 300 metrů čtverečních položíme zatravňovací dlaždice, které zamezí podmáčení. Celkově se snažíme zlepšit podmínky pro návštěvníky tohoto pietního místa,“ sdělil náměstek primátora pro investice, finance a rozpočet, útvar hlavního architekta a majetkoprávní vztahy města Jiří Kajzar (Naše Město F-M). Do pokládání dlaždic se technické služby pustí ještě letos na jaře.

Zkraje loňského roku město otevřelo novou část velkokapacitního hřbitova. Šlo o významnou a rozsáhlou investici, kdy se stávající část ústředního pohřebiště rozšířila o více než 20 tisíc metrů čtverečních.