TRH SPORTU NADCHL STOVKY DĚTÍ

René Stejskal

5. 6. 2024

Město připravilo v hale Polárka v pátek 31. května první Trh sportu, který se setkal s velkým ohlasem u veřejnosti.

„Těší mě, že náš nápad, jak podnítit v dětech zájem o sportování a zdravý životní styl, měl takový úspěch. Nabídli jsme sportovním klubům z Frýdku-Místku možnost zdarma se v hale Polárce prezentovat a oslovit další zájemce z řad dětí. Zájem projevilo 33 klubů a spolků.Většina z nich si připravila ukázky a celé odpoledne bylo mezi čím vybírat,“ usmíval se primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Různé sporty si přišlo vyzkoušet 664 dětí, často je doprovázeli rodiče nebo prarodiče. Mladí zájemci si mohli jednotlivé sporty mohly vyzkoušet. Prověřili střelami hokejového brankáře, odpálili baseballový míček, trefovali basketbalový koš nebo házenkářskou bránu, zahráli si volejbal a šachy, nahlédli do tajů juda, aikida, venku poznávali základy hasičského sportu.   

„Na Trh sportu přišla spousta dětí. Připravili jsme pro ně ukázky a hry. Moc je to bavilo. Za mě hodnotím tuto akci pozitivně,“ řekl trenér Školy Taekwon-Do ITF Frýdek-Místek Adam Kratochvíl. „Děti si u nás zašermovaly a zastřílely. Pozvali jsme je také na naše tréninky,“ uvedl předseda a hlavní trenér Lašského sportovního klubu Pavel Gazda.

„Je vidět, že děti chtějí sportovat. Měřili jsme rychlost míče při střelbě na bránu a děti dokonce stály ve frontě. Nakonec si střelbu míčem vyzkoušelo přes 300 dětí,“ byl spokojen předseda oddílu házené SKP Frýdek-Místek Čestmír Kořínek.

„Byla to zdařilá akce, městu se podařila super věc. Sám jsem si prošel většinu prezentací a udělaly na mě dojem. U nás se děti a rodiče hodně zajímali o přípravku a potěšilo je, že nejmenší mohou začít bruslit s rodiči,“ řekl trenér mládeže HC Frýdek-Místek Pavel Palát. „Díky velkému zájmu rodičů a dětí založíme novou tradici a Trh sportu budeme pravidelně pořádat i v budoucnu, aby si děti mohly vybrat sport, který jim nejvíce vyhovuje. Děkuji všem oddílům, které se akce v Polárce zúčastnily,“ poděkoval primátor Petr Korč.