UBYTOVNA NA PALKOVICKÉ S NOVÝMI OKNY UŠETŘÍ TEPLO

Jana Musálková Jeckelová

12. 4. 2023

Město nechává vyměnit okna objektu v areálu bývalých kasáren v Palkovické ulici. Budova nyní slouží také jako ubytovna pro ukrajinské uprchlíky. Díky výměně oken dojde k úspoře při vytápění.

Náměstek primátora Radovan Hořínek u nového okna v ubytovně v Palkovické ulici.

Město uspoří za vytápění ubytovny v Palkovické ulici díky výměně oken. Objekt v areálu bývalých kasáren má okna ve špatném technickém stavu, dokonce došlo k uhnívání dřevěných rámů a vypadávání skleněných výplní.

„Rozhodli jsme se, že okna vyměníme. Nová okna jsou plastová a přinesou výraznou úsporu při vytápění objektu,“ potvrdil náměstek primátora pro majetkoprávní vztahy a majetkové účasti města Radovan Hořínek (ANO 2011).

Stavební úpravy objektu nejsou potřeba, nová plastová okna mají totiž shodné rozměry s původními dřevěnými. Navíc mají trojskla, splňují tedy také izolační funkci, a doplněny budou parapety a žaluziemi. Dojde také k výměně vstupních dveří do objektu, která budou hliníková s dvojsklem.  

„Část objektu využíváme pro ubytování uprchlíků z Ukrajiny. Jedná se především o ženy a děti. Díky zprovoznění ubytovny jsme nemuseli vyčlenit pro jejich ubytování městské byty. Od státu dostáváme za ubytování těchto uprchlíků příspěvek, který pokrývá veškeré naše náklady. A co víc, z těchto financí od státu můžeme provádět opravy objektu a takto zhodnocovat městský majetek,“ dodal náměstek primátora Radovan Hořínek (ANO 2011). 

Budova je vytápěna plynovou kotelnou a úspora plynu po výměně oken a dveří dosáhne 18 %. Práce budou hotovy nejpozději do konce srpna.