UDĚLEJTE NĚCO PRO SVÉ ZDRAVÍ! PŘIHLASTE SE K VÝZVĚ 10 000 KROKŮ

René Stejskal

12. 9. 2023

Chcete něco udělat pro své zdraví a z pohybu máte nejraději chůzi? Zaregistrujte se do podzimní výzvy 10 000 kroků. Zúčastnit se mohou jednotlivci, školní nebo firemní týmy a také týmy složené z kamarádů. Jednotlivé týmy mohou mezi sebou soutěžit.

Registrace je již nyní možná na stránkách www.desettisickroku.cz, kde se zájemci dozví všechny podrobnosti. Výzva bude slavnostně zahájena 1. října.

Účastníci nemusí nutně ujít denně deset tisíc kroků. Každý si sám určí počet kroků i délku trasy podle svých možností.  Důležité je, že pravidelná chůze prospívá lidskému organismu. Člověk je pak odolnější a zdravější. 

Frýdek-Místek se připojuje k této výzvě od jejího začátku v roce 2021. Smyslem je vrátit chůzi zpět do všedních dnů, motivovat člověka k pravidelnému pohybu a pomoci městům vytvářet příjemná místa pro život. Výzva se speciálně zaměřuje na ty, kdo potřebují motivaci nejvíce – na seniory a lidi s vyšším BMI. Opravdu nejde o to denně ujít 10 000 kroků, ale chodit více než dosud a hlavně pravidelně. Každou výzvu vyhodnocujeme a pro úspěšné účastníky máme opět nachystané ceny, potvrdil náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace a integrované teritoriální investice Jakub Míček (ANO 2011).

Do letošní jarní výzvy se z Frýdku-Místku přihlásilo 237 chodců a 26 týmů.

Každý, kdo se přihlásí, si chůzi monitoruje na jakémkoliv zařízení a výsledek nahraje do speciální aplikace. Pro větší přesnost se doporučují chytré sportovní hodinky. Výzva má nově také vlastní aplikaci, ve které lze aktivity zaznamenávat, párovat s chytrými hodinkami, nebo prohlížet statistiky.

Účast ve výzvě je zdarma. Pro zájemce je připraven rovněž Premium účet, jehož zakoupením podpoří provoz a další rozvoj výzvy. Prémiový účet také odemyká vylepšené funkce portálu, jako je sbírání odznaků, tvorbu kalendáře zážitků nebo vytváření týmu (kapitán týmu musí mít prémiový účet).

Pořadatelem výzvy je spolek Partnerství pro městskou mobilitu, který se zabývá rozvojem udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství.