UKLIĎME JIŽNÍ SVAHY VE FRÝDKU-MÍSTKU

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

25. 3. 2022

Místo bez odpadků – lepší místo k životu. Nemyslíte? Pokud ano, přidejte se k úklidové četě dobrovolníků, která se v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko zaměří na úklid Jižních svahů ve Frýdku-Místku.

Statutární město Frýdek-Místek se připojí k celorepublikové výzvě „Ukliďme Česko“. Dobrovolníci se pod záštitou náměstka primátora Leonarda Vargy (Piráti) v sobotu 9. dubna zaměří na lokalitu Jižní svahy pod ulicí Hasičskou ve Frýdku.

„Mám velkou radost, že se k této iniciativě můžeme jako Frýdek-Místek poprvé oficiálně připojit. Je to skvělá příležitost poznat více zanedbanou lokalitu, ve které plánujeme nové pěší propojení mezi Místkem a Frýdkem. Zároveň společně pomůžeme přírodě se zbavit převážně plastového odpadu, který se zde ve svahu za ty roky dost nahromadil," řekl náměstek primátora Leonard Varga (Piráti). 

Akce se koná od 9 do 12 hodin a sraz účastníků je v zadní části areálu skateparku (za krytou částí). Na místě budou zajištěny zdarma pytle i rukavice a také občerstvení.

Více informací i přihlášení na akci (není nutné) zde: Zapojte se také do úklidové akce! | Ukliďme Česko (uklidmecesko.cz)

Do akce se zaregistrovali také další jednotlivci, firmy nebo organizace, kteří pořádají úklidy ve stejném termínu v jiných frýdecko-místeckých lokalitách a zvou dobrovolníky. Která místa k úklidu si další organizátoři vybrali, je možné najít v interaktivní mapce: Mapa | Ukliďme Česko (uklidmecesko.cz)