VÁNOČNÍ SBÍRKA: PŘÍSPĚVKY POMOHOU HOSPICI

Jana Musálková Jeckelová

2. 12. 2022

Koná se veřejná městská sbírka Vánoční strom. Příspěvky vhozené do kasičky pod vánočním stromem na náměstí Svobody v Místku pomohou hospici. Z výtěžku příspěvková organizace města pořídí nezbytné kyslíkové koncentrátory.

„Koncentrátor kyslíku pomáhá pacientům s plicními chorobami, nejčastěji s karcinomem plic. Pozitivně ovlivňuje dýchací systém a pomáhá tak i pacientovi se srdečními obtížemi nebo obtížemi cévního systému, i při chronické obstrukční plicní nemoci apod. Díky tomuto zařízení můžeme přijímat pacienty s těmito a podobnými typy onemocnění a ulevit jim od obtíží,“ uvedl ředitel Hospice Frýdek-Místek, p.o., Jan Jursa. Cena jednoho přístroje je asi 30 tis. Kč.

Loni lidé vhodili do kasičky nebo poslali na účet sbírky zhruba 57 tisíc korun. Díky jejich štědrosti pořídil Oblastní spolek Českého červeného kříže defibrilátor (AED – automatický externí defibrilátor), který využívá na výuku první pomoci.

„Chtěla bych poděkovat všem občanům Frýdku-Místku, kteří přispěli do vánoční sbírky a my jsme si mohli pořídit potřebné zařízení,“ poděkovala ředitelka spolku Jana Stanovská.

Sbírka Vánoční strom potrvá do konce roku. Možností, jak do ní přispět, je několik. Kromě vhození příspěvku do pokladničky na náměstí Svobody je možné zaslat peníze na účet, a to také prostřednictvím QR kódu.