Vánoční soutěž pro děti!

Miroslav Sykora

21. 12. 2003

Každoročně se koná v naší Škole soutěž pro nižší stupně nebo žáky a žákyně nazvaná Chon-Ji Kyong-Gi. Tuto soutěž jsme poprvé zorganizovali v roce 1995 a proběhla jen v sestavách. Prvním vítězem se stal pan Jiří Sojka. Za vítězství obdržel dobok ITF.      Chon-Ji Kyong-Gi je již soutěží pro žáky a žákyně naší Školy. Navíc se soutěží jak v Tulech, tak v Matsogi, příští rok bychom mohli přidat i T-Ki. Soutěž má charakter setkání všech žáků a žákyň naší Školy v poslední tréninkový den v roce, letos 19. prosince 2003 na 8.ZŠ ve Frýdku-Místku.      Soutěže se zúčastnilo 40 žáků a žákyň Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek (ročníky 1990 a mladší). V sestavách mohli soutěžit od 9. kupu a v Matsogi od 7. kupu. Devět kvalifikovaných rozhodčích se postaralo o svižný průběh soutěže, který občas narušili nepřipravení žáci, co se týče nástupů na Matsogi.      V sestavách žákyň 10. – 8. kup se do finále probojovaly sestry Morysovy, Lucie a Denisa. Lucka zvítězila a obě dostaly nabídku vyzkoušet si i Matsogi. Tuto nabídku obě přijaly a překvapily nás. Ačkoli si sportovní boj vyzkoušely úplně poprvé, nechyběly dvoubodové techniky nohou na horní pásmo! 3. místa v sestavách této kategorie obsadily Daniela Piskořová a Kateřina Krčová.      V sestavách žáků 10. – 8. kup se ve finále utkali Josef Kováč a Dominik Prokop. Pepík zvítězil a oběma jsem opět nabídl start v Matsogi. Chlapci byli nalosováni do kategorie žáků lehčí váhy. Tam Pepa Kováč porazil Tomáše Böhma, protože ten měl dva mínus body, které mu ubraly na získaných bodech. Dominik byl poražen Adamem Boreckým, novým adeptem členství ve Středisku talentů Severní Moravy. Na 3. místech v této kategorii sestav se umístili Miroslav Melovič a Adam Zimmermann, žáci sportovní třídy 4.D na 8.ZŠ.      Kategorii Tul žákyň 6. – 4. kup ovládla Beáta Humplíková. Ve finále zvítězila nad Valérií Votýpkovou, která v semifinále vyřadila Karin Prokopovou. Spolu s Karin na 3. místě skončila Jana Koloničná, obě sportovní třída 7.A 8.ZŠ.      V kategorii žáků 7. – 5. kup cvičil nejlépe Martin Stonawski, také nový adept STM. 2. místo získal František Chromják, za 3. místa sklidili potlesk David Kuděla a Marek Sabela.      V poslední kategorií sestav soutěžili žáci se 4. – 2. kupy. Ve finále obstál Filip Gavlas. Porazil Rostislava Pešáka. Tomáš Chmel a Adam Borecký se umístili na 3. místech.      Následovaly kategorie v Matsogi. Mezi dívkami zvítězila Markéta Dekišová. Ve finále porazila Janu Koloničnou. Karin Prokopová a Beáta Humplíková se probojovaly na 3. místa. V zápasech žáků lehčích vah dokázal zvítězit Radim Schneider. Adam Borecký na něj ve finále opravdu neměl a nestačil ani fyzicky. V semifinále byli poraženi Kováčové, nikoli bratři, Josef a Patrik. Další 4 závodníci skončili bez umístění. Pro váhově těžší žáky byla nalosována poslední kategorie. Očekávané finále nastalo. Filip Gavlas v něm oplatil porážku Marku Majerníčkovi, který jej porazil v Českých Budějovicích. Rostislav Pešák a František Chromják mají 3. místa.      Ač vítězové či poražení, všechny děti si odnesly domů talisman v podobě doboku, jehož barvu si mohly děti vybrat. Na soutěži byli přítomní rodiče, kteří vždy uvítají možnost vidět své děti soutěžit doma, ve Frýdku-Místku.      Přeji dětem odpočinkové vánoční svátky a zimní dovádění venku. I když sníh ve městě Frýdek-Místek ještě chybí.      Děkuji všem rozhodčím a kaučům za pomoc při soutěži dětí naší Školy a i za ně všechny Vám přeji PŮVABNÉ SVÁTKY A ODPOČINEK. Ing. Miroslav Sýkora III. Dan, předseda Školy TaeKwon-Do ITF Frýdek-Místek při 8.ZŠ, 20. prosince 2003.