VÁNOČNÍ STROM PŘIPRAVEN

Jana Musálková Jeckelová

27. 11. 2023

Letošní hlavní vánoční strom už stojí na náměstí Svobody. Pracovníci technických služeb v pondělí 27. listopadu po sedmé hodině ranní seřezali douglasku tisolistou z Lískovce a převezli ji k instalaci. Poté se vydali na místeckou Lidickou ulici, odkud si odvezli jedli ojíněnou, která ozdobí frýdecké Zámecké náměstí. Oba stromy, které by musely být stejně pokáceny, město dostalo darem od občanů.

„Sazenice jsme kdysi dostali od souseda. Strom jsme zasadili v roce 1973, takže letos má 50 let. Měl výšku 18 metrů a jeho kořeny zasahovaly do plynového vedení,“ vysvětlil nezbytnost pokácení majitel douglasky z Lískovce Jan Šťastný.

Slavnostní rozsvícení hlavního vánočního stromu na náměstí Svobody v Místku se uskuteční v neděli 3. prosince. V 16 hodin se otevřou brány adventního městečka a na pódiu odstartuje doprovodný program, okamžik rozsvícení nastane v 16 hodin a 45 minut a s vánočním stromem se souběžně rozzáří celé město.

NOVINKY VE VÝZDOBĚ

Vánoční stromy rozzáří 50 brokátových hvězd, světelný závěs osvětlí altán se stromovým betlémem v Sadech Bedřicha Smetany a zejména dětem pro radost jsme pořídili obří 3metrovou baňku do parku Pod zámkem.

K nejvýraznějším prvkům budou patřit také tři svítící andělé v parku u Jošta a tři vánočně nasvícené a ozdobené kašny na Zámeckém náměstí, na náměstí Svobody a před podchodem u knihkupectví Kapitola. Také letos děti z mateřských a základních škol nazdobí jehličnaté stromečky v květináčích před magistrátem v Radniční ulici.

I město se stalo dárcem stromů. Vyhovělo žádosti krajského úřadu a darovalo kraji dva smrky pichlavé z lesní školky.