VE FRÝDKU-MÍSTKU JE PO 13 LETECH OPĚT STUDIUM POŽÁRNÍ OCHRANY S MATURITOU

Jana Musálková Jeckelová

4. 9. 2023

Studenti, kteří by rádi absolvovali studium požární ochrany s maturitou, mají možnost ve Frýdku-Místku. Obor po 13leté pauze opět otevřela tamní Střední odborná škola požární ochrany. Jde přitom o jedinou resortní školu ministerstva vnitra v České republice.

Otevření studia a složení slavnostního slibu se zúčastnili primátor Petr Korč (Naše Město F-M), náměstek primátora Jakub Míček (ANO 2011) s generálním ředitelem Hasičského záchranného sboru České republiky Vladimírem Vlčkem, hejtmanem kraje Janem Krkoškou a náměstkem ministra vnitra Radkem Kaňou.

„Oceňuji, že se Frýdek-Místek stává vlajkovou lodí ve vzdělávání v tomto oboru. Zároveň zde roste další generace hasičů, což je skvělá zpráva. V té souvislosti musím zmínit také velkou městskou investici, letos zrekonstruovanou hasičskou zbrojnici i pořízení moderního hasičského vozidla pro frýdeckou jednotku dobrovolných hasičů, což ocenil i generál Vladimír Vlček a označil spolupráci s Frýdkem-Místkem za příkladnou,“  uvedl primátor Petr Korč (Naše město F-M).

Do prvního ročníku nastoupila třicítka studentů, která byla vybrána z 60 přihlášených uchazečů.