VE FRÝDKU-MÍSTKU VZNIKNE VOLNOČASOVÝ AREÁL, O PODOBĚ ROZHODNOU TAKÉ OBYVATELÉ

Jana Musálková Jeckelová

24. 8. 2022

Ve Frýdku-Místku vznikne nové místo pro aktivní trávení volného času. Město plánuje zvelebit zanedbaný areál, bývalý minigolf v ulici 28. října v Místku. Jakými atrakcemi se prostor zaplní, pomohou radnici navrhnout také obyvatelé.

Areál na břehu Ostravice u Domova pro seniory v ulici 28. října dostane zcela novou podobu. Radnice plánuje zanedbaný prostor proměnit v místo pro příjemné a aktivní trávení volného času nejen pro rodiny s dětmi. Atraktivní prostředí u cyklostezky, na břehu řeky, poblíž tenisových kurtů a parku Sady Bedřicha Smetany doplní řadou prvků nejen pro aktivity dětí, ale i dospělých.

„Je naším záměrem otevřít nové možnosti pro trávení volného času také obyvatelům přilehlého sídliště Riviéra a volnočasový areál můžeme považovat za první krok. Projekt na revitalizaci sídliště Riviéra byl zastaven předchozím vedením, my ale chceme projekt znovu rozjet, a to včetně cyklostezky a zajištění nových parkovacích míst, která jsou nezbytná. Ve volnočasovém areálu plánujeme hřiště pro děti, workoutovou posilovnu nebo i kurt na plážový volejbal, tak aby si každý přišel na své,“ uvedl náměstek primátora pro investice, finance a rozpočet Jiří Kajzar (Naše Město F-M).

Do rozhodování o konkrétní podobě volnočasového areálu město opět zapojuje obyvatele v rámci participace.

„Občané už nám pomáhali rozhodovat o nové podobě Zátiší, odpočinkového místa u lesa, jehož proměnu si sami lidé zvolili a následně nám sdělili konkrétní představy, které nyní zrealizujeme. Také v případě volnočasového areálu nás zajímá, jaké prvky by občané uvítali nejvíce a jakým způsobem by v areálu chtěli trávit čas. Participace má velký smysl, protože se díky ní mohou vyjádřit právě ti, kteří pak budou místo aktivně využívat,“ řekl náměstek primátora pro participaci, digitalizaci a sociální oblast Igor Juriček (Piráti).

V polovině srpna město uspořádalo setkání s místními organizacemi, 29. srpna se mohou přednostně vyjádřit obyvatelé, kteří žijí v sousedství areálu, a to od 17 hodin v jídelně 7. ZŠ. V září 17. od 14 hodin se pak uskuteční přímo na místě plánovací den pro širokou veřejnost.

Současný stav areálu