VĚRA ŠTRUNCOVÁ OSLAVILA 101 LET

René Stejskal

5. 1. 2023

Primátor Petr Korč (Naše Město F-M) a náměstkyně primátora pro sociální péči, sociální služby a zdravotnictví Leona Sárkőziová (ANO 2011) přišli poblahopřát ke 101. narozeninám paní Věře Štruncové, která pobývá v Alzheimer Home ve Frýdku-Místku. Alzheimer Home oslavenkyni uspořádal oslavu, které se kromě zástupců vedení města zúčastnila ředitelka zařízení Radomíra Havelková, dcera Hana Jandíková a další klienti domova. Společně s oslavenkyní sfoukli svíčku na dortu.  

Věra Štruncová se sice narodila ve Vídni, ale je Češkou. Její rodiče pocházeli z Prahy, oba pracovali pro velvyslance a později ministra zahraničních věcí Kamila Kroftu. V době jejího narození otec působil jako velvyslanec v Rakousku. Rodina později pobývala v Berlíně a tatínek Věry Štruncové posléze pracoval v kanceláři prezidenta republiky.

Manžel Věry Štruncové byl zaměstnán ve Škodě Plzeň. „Byl odborníkem na obráběcí stroje, proto jej zaměstnal podnik zahraničního obchodu Kovo a následně ministerstvo zahraničního obchodu. Maminka následovala svého manžela do Švédska a Německa. Přestože manželky obchodních atašé většinou nepracovaly, maminka pro svou dobrou znalost angličtiny a němčiny vykonávala sekretářské práce a později pracovala na obchodním zastoupení v Německu,“ vzpomínala dcera oslavenkyně Hana Jandíková. Věra Štruncová ovdověla začátkem 90. let, žila částečně v Praze a během léta na chalupě. Její dcera se provdala do Frýdku-Místku, kde pracovala jako lékárnice. „Když maminka přestala být v 89 letech soběstačná, vzala jsem si ji k sobě,“ popsala Hana Jandíková. Nyní pobývá v Alzheimer Home v Místku, kde má celodenní péči.

Na snímku oslavenkyni připíjejí na zdraví nealkoholickým šampaňským primátor Petr Korč, náměstkyně Leona Sárkőziová, ředitelka Alzheimer Home Radomíra Havelková, dcera Hana Jandíková a klienti Alzheimer Home.