VEŘEJNOST I MĚSTO PODPOŘILI VZNIK FLOW TRAILOVÉ DRÁHY

René Stejskal

3. 5. 2024

Ve veřejné sbírce Daruj F-M na zřízení flow trailu – stezky pro horská kola v Palkovických hůrkách se podařilo shromáždit 217 175 Kč, z čehož činí dar statutárního města Frýdku-Místku města 90 tisíc korun. Šek s celkovou částkou předali zástupcům spolku Flow Trails Palkovice primátor Petr Korč (Naše Město F-M) a náměstek primátora pro územní plánování a rozvoj, stavebně správní činnosti, ekonomický rozvoj a podnikání, dotace, integrované teritoriální investice, životní prostředí a zemědělství Lukáš Slíva (SPOLU).

„Jedná se o první oficiální flow trailovou dráhu v okolí města. Náročná příprava dráhy zabrala nadšencům čtyři roky práce. Novinka přiláká zájemce o jízdu v terénu ještě toto léto,“ řekl primátor Petr Korč.

„Tato 612 metrů dlouhá a metr široká přírodní jednosměrná stezka bude citlivě zasazena do terénu. Její součástí jsou zatáčky, vlny nebo boule, ale je navržena tak, aby byla sjízdná pro všechny věkové kategorie, to znamená i pro rodiny s malými dětmi,“ uvedl námětek Lukáš Slíva.

Ve sbírkovém programu Daruj F-M zastupitelé města vyhlašují účel sbírky a poskytnutí daru ve stejné výši, jako je částka vybrána mezi veřejností. V daném případě maximálně 90 tisíc korun. V již ukončených sbírkách veřejnost a město podpořili pořízení nových lavic do kostela sv. Jana Křtitele, záchranu stodoly Faunaparku, opravu věže kostela sv. Martina ve Skalici, pořízení nových varhan pro chlebovický kostel, nákup automobilů pro Mobilní hospic Charity Frýdek-Místek, zvelebení chaty na Prašivé nebo opravu evangelického kostela.