VÍTĚZEM 3. ROČNÍKU ZAPOJ F-M JE PROSTOR U ZASTÁVEK ANENSKÁ

Jana Musálková Jeckelová

29. 2. 2024

Obyvatelé Frýdku-Místku si vybrali další místo ke zvelebení. Vítězem veřejné ankety v rámci projektu ZAPOJ F-M 2024, který funguje na principech participace, je prostor u autobusových zastávek Anenská v Místku.

Třetí ročník projektu ZAPOJ F-M zná vítěze. Radnice se na základě výběru obyvatel města pustí do proměny prostoru u autobusových zastávek Anenská v Místku. Pro zvelebení frekventovaného místa se ve veřejné anketě v městské aplikaci MUNIPOLIS a prostřednictvím lístečků na informacích magistrátu rozhodla většina z 638 hlasujících.

„Tento prostor lidé často zmiňovali i mimo projekt Zapoj F-M s tím, že je to velmi frekventovaný přestupní bod ve městě, téměř další menší autobusové stanoviště. Bohužel však to není moc pěkné a příjemné místo. Proto jsem velmi ráda, že si ho lidé vybrali, z hlediska počtu uživatelů bude mít opravdu velký dosah. Jsem zvědavá, kam nás povedou zajímavé podněty a nápady občanů, které si vyslechneme na plánovacím dni,“ upřesnila hlavní architektka města Lucie Šidlová.

Plánovací den se uskuteční 20. března 2024 přímo ve vybraném prostoru k proměně, tedy „na Anenské“. Kdo nebude moct dorazit osobně, dostane možnost se vyjádřit v online dotazníku. Získané podněty zpracuje vybraný architekt a následně dojde na úpravy místa.

Obyvatelé Frýdku-Místku se zapojili do projektu ZAPOJ F-M již dvakrát. Výsledkem prvního ročníku je úspěšná proměna odpočinkového místa na Zátiší ve Frýdeckém lese.

V druhém ročníku padl výběr na nevyužité nároží u kruhového objezdu na třídě TGM ve Frýdku, kde vznikne městský parčík. Práce přerušilo nejen zimní období, ale také zjištění nenadálých komplikací s inženýrskými sítěmi. Problémy se při projektování nedaly předpokládat a byly zjištěny až při práci na místě samotném. S ohledem na přítomnost rozvodů vody, plynu a dalších sítí bylo nutné projekt přepracovat, aby nedošlo k jejich poškození. Práce na místě jsou již obnoveny.