VÝDEJNA POTRAVIN UDĚLALA VSTŘÍCNÝ KROK VŮČI MATKÁM S DĚTMI

Jana Musálková Jeckelová

13. 6. 2024

Výdejna potravin a materiální pomoci na Malém Koloredově ve Frýdku-Místku zajistila poskytování pomoci v klidnější a bezpečnější atmosféře. Místo vyčleněných termínů pro všechny začala vydávat pomoc průběžně a zvlášť pro matky s dětmi. Zabránila tak shlukování osob a nepříjemným situacím.  

Výdejna potravinové a materiální pomoci ve Frýdku-Místku přeorganizovala způsob fungování. Doposud pomoc vydávala jen tři dny v týdnu a využívalo ji na 200 dospělých osob a přes 100 dětí. Ve výdejních dnech se ale lidé srocovali, někteří byli pod vlivem alkoholu a docházelo ke konfliktům. 

„Chtěli jsme, aby především matky s dětmi měly komfortnější situaci, a dohodli jsme, že pomoc bude lidem vydávána průběžně. Navýšili jsme počet výdejních dnů tak, aby se matky s dětmi nemusely potkávat s lidmi pod vlivem alkoholu nebo drog. Dále jsme přešli na elektronický způsob objednávání. To vše znamená, že lidé chodí pro pomoc průběžně a neshlukují se. Ubylo problémových momentů a situace u výdejny se výrazně zklidnila. Jsem rád, že se tato změna osvědčila,“ zhodnotil změnu náměstek primátora pro sociální péči, sociální služby, zdravotnictví, protidrogové aktivity a prevenci Marcel Sikora (SPOLU).

Výdejna potravinové a materiální pomoci slouží lidem v nepříznivé životní situaci. S podporou města ji provozuje organizace Slezská diakonie. Změny v jejím fungování velmi pozitivně hodnotí především maminky s malými dětmi, pro které je nyní návštěva výdejny klidná a bezpečná.

Náměstek primátora Marcel Sikora (SPOLU) při návštěvě výdejny (druhý zprava).