Vydejte se společně s dětmi a Lašským králem Zdeňou Vilušem I. po stopách pána Lysé hory!

Lucie Talavášková

1. 7. 2022

Frýdek≈Místek, 1. července 2022 – Chybí vám nápad, jak dostat vaše ratolesti na Lysou horu? Nejlepším způsobem bude prostě zábava! Vydejte se na královnu Beskyd spolu s Lašským králem a jeho doprovodem! 

Zážitkový výstup díky zastávkám a zábavě bude hlavně pro malé turisty mnohem jednodušší a příjemnější. S Lašským králem poznají zdejší okolí a zasvětí je do spousty pověstí o místním zbojníkovi Ondrášovi, který v jeskyních na Lysé hoře ukryl své poklady. A protože jedna z pověstí vypráví, že v okolí jednoho z rozcestí se dodnes dějí nepředvídatelné skutky, naučí se cestou písničku, kterou pak využijí při nečekaném překvapení!

„Pro letošní sezónu jsme připravili dva termíny primárně určené pro rodiny s dětmi. Na ten první se mohou vydat již příští sobotu 9. července, druhý termín bude pak 6. srpna. Oba výstupy začínají vždy na parkovišti u Hotelu Rajská bouda v Malenovicích v 8.30 hodin,“ říká ředitelka Turistického informačního centra Frýdek≈Místek Monika Konvičná.  

Své místo je nutné si rezervovat na webu rezervace.ticfm.cz nebo osobně na pobočkách Turistického informačního centra Frýdek≈Místek. Vstupné činí 130,- Kč/osoba, majitelé návštěvnické karty Beskydy Valašsko Card získají výhodu 20 %.

Další nejbližší akce pořádané TIC F≈M: 

13. 7. Po stopách textilek ve Frýdku-Místku (Technotrasa)

18. 7. Po stopách textilek ve Frýdku-Místku (Technotrasa)

23. 7. Po stopách textilek ve Frýdku-Místku (Technotrasa)

28. 7. Historické perly

  3. 8. Po stopách textilek ve Frýdku-Místku (Technotrasa) 

10. 8. Po stopách textilek ve Frýdku-Místku (Technotrasa)

16. 8. Po stopách textilek ve Frýdku-Místku (Technotrasa)

20. 8. Gastrofestival Frýdek≈Místek plný chutí a XII. Beskydské rekordy  (www.fmplnychuti.cz

25. 8. Historické perly 

29. 8. Lysohorská nej… Za západem slunce

Více informací k akcím na www.ticfm.cz