VYJEDE VÁNOČNÍ AUTOBUS

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

21. 12. 2021

Ulice Frýdku-Místku bude od úterý 21. 12. brázdit vánočně nazdobený autobus. Půjde o zbrusu nový vůz typu Urbanway, který se zařadí do frýdecko-místecké flotily autobusů v rámci běžné obnovy.

Pracovníci ČSAD nový autobus nazdobili a je připravený na první vyjížďku:

„Ve Frýdku-Místku se daří pravidelně obměňovat a modernizovat flotilu autobusů. Chtěl bych za to poděkovat celému týmu frýdecko-místecké ČSAD. Tento nejmodernější krasavec z Francie bude odedneška brázdit město ve vánoční výzdobě, která mu vydrží až do svátku Tří králů,“ potvrdil náměstek pro dopravu Leonard Varga (Piráti).

Vůz typu Urbanway byl navržen dle požadavků multimodální mobility a představuje účinné řešení hromadné dopravy v moderních městských oblastech. Je charakteristický svými vysokými standardy z hlediska pohodlí řidiče i cestujících, univerzálně uspořádaným interiérem, udržitelnými pohonnými systémy i svou ziskovostí. Vozidlo s délkou 12 m nabízí svým cestujícím 23 míst k sezení, přičemž nechybí ani místo pro vozíčkáře a kočárek. Samozřejmostí je již celovozová adaptivní klimatizace či USB doky na nabíjení chytrých zařízení.