VÝSLEDEK JEDNÁNÍ MĚSTA S ČESKOU POŠTOU: PRODLOUŽENÁ DOBA POBOČKY I POSÍLENÍ PŘEPÁŽEK

Jana Musálková Jeckelová

28. 4. 2023

Frýdecká a místecká hlavní pošta výrazně rozšíří a zkvalitní své služby. Vstřícné kroky pro obyvatele vyplynuly z jednání primátora Petra Korče (Naše Město F-M) se zástupcem České pošty, manažerem interní sítě Morava Sever Pavlem Smyčkem (na fotografii vlevo). Výsledkem je ztotožnění obou hlavních poboček ve Frýdku a v Místku, rozšíření otevírací doby a posílení přepážek.

K významným úpravám v provozu zachovaných poboček České pošty dojde ve Frýdku-Místku. Společnost, která avizovala zrušení dvou menších poboček v ulicích 1. máje na sídlišti Riviéra v Místku a v Heydukově ulici u kulturního domu ve Frýdku, naopak zkvalitní a zefektivní fungování hlavní pobočky ve Frýdku v Sadové ulici a v Místku na Antonínově náměstí. Obě budou plnohodnotné, a to co do velikosti, doby provozu a zapojení zaměstnanců.

„Prioritou je, aby se obyvatel negativně nedotklo rušení dvou menších poboček, které je ze strany pošty nevyhnutelné a neměnné. Výsledek jednání je ale velmi dobrý, významným posunem je, že občané budou moci využívat služby obou hlavních pošt až do 18 hodin, i celé sobotní dopoledne, navíc přepážky budou maximálně vytížené. Budeme mít dvě plnohodnotné velké pošty, které odpovídají velikosti Frýdku-Místku. Jako město jsme v rámci jednání dosáhli maxima,“ uvedl po jednání primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Mezi konkrétní změny patří prodloužení otevírací doby místecké pobočky od 8. až do 18. hodiny ve všední dny a od 8. do 12. hodiny v sobotu (stávající otevírací doba je kratší a liší se v jednotlivých dnech). V provozu budou stále všechny přepážky, přijato bude navíc 5 zaměstnanců. Stejná otevírací doba bude zachována ve Frýdku, novinkou bude plnohodnotné zapojení všech tamních přepážek.

„Mohu potvrdit, že nikde v republice nedošlo k obnovení pobočky naplánované ke zrušení na základě požadavku starosty nebo primátora města. K této situaci došlo pouze chybným výpočtem České pošty ve 100tisícovém obvodu,“ uvedl zástupce společnosti Pavel Smyček, který zároveň potvrdil zajištění zákonné dostupnosti poštovních služeb pro 99,9 % obyvatel města do tří kilometrů od bydliště.

Frýdek-Místek stejně jako další města a obce obdržel potvrzení o rušení poboček České pošty dne 31. 3. 2023. Město ihned po oznámení avizovalo, že chce s Českou poštou jednat, probrat nepříjemnou situaci a hledat řešení přijatelné pro občany.

Změny obou hlavních poštovních poboček ve Frýdku-Místku vejdou v platnost 1. července 2023. Provoz dvou menších poboček v Chlebovicích a v Lískovci zůstává beze změn.