Výsledky fotbalové mládeže

15. 3. 2004

Další dva přátelské zápasy sehráli před zahájením mistrovských soutěží A mladší žáci fotbalového oddílu FK Frýdek-Místek. Oba byly sehrány na půdě soupeře a oba se hrály na zcela rozlišných terénech.
FOTBAL TŘINEC – FK FRÝDEK-MÍSTEK 2:6 (1:2)
Branky: 2´ Pešek 0:1 (Čotek), 10´ Javorský 1:1, 20´ Čotek 1:2 (Hlaváč), 34´ Igari 1:3 (Kosňovský), 37´ Kosňovský 1:4 (Pešek), 50´ Běhálek 1:5 (Větříšek), 51´ Juřena 2:5, 55´ Řezáč 2:6
Sestava FM: Biolek (31´ Balko) – Beier (46´ Škuta) – Škuta (31´ Řezáč), Farský, Běhálek (31´ Tkadlčík) – Kosňovský (37´ Biolek), Hlaváč (47´ Saniter), Saniter (31´ Igari) – Pešek (46´ Běhálek), Řezáč (4´ Větříšek), Čotek (50´ Kosňovský).
Utkání se hrálo na zledovatělém terénu stadionu Lesní. Už ve 2.min využilo útočné duo Čotek-Pešek zaváhání domácí obrany. Domácím se v 10.min podařilo díky důrazu Javorského vyrovnat. Právě Javorský byl pro naše obránce největší hrozbou. Ve 20.min rozehrál rychle Hlaváč trestný kop na Čotka, a ten poslal Frýdek opět do jednobrankového vedení. Ve druhém poločase již na hřišti excelovali frýdecko-místečtí. Ve 34.min šel sám na brankáře domácích Igari a k tyči zvýšil na 1:3. O tři minuty později se křižnou střelou trefil Kosňovský. V 50.min si po rohovém kopu Větříška naběhl na první tyč Běhálek a bylo to již 1:5. Po chybě v obraně snížil domácí Juřena na rozdíl tří branek. Poslední slovo měl pět minut před koncem zápasu Řezáč.

FC Vítkovice – FK Frýdek-Místek 3:1 (3:1) hrálo se 2×40 min
Branky: 5´ 1:0, 18´ 2:0, 27´ Farský 2:1 (Větříšek), 29´ 3:1
Sestava: Biolek (41´ Balko) – Farský – Škuta, Tkadlčík (31´ Řezáč), Saniter (41´ Biolek) – Kosňovský, Větříšek, Hlaváč (55´ odstoupil) – Pešek, Igari, Čotek.
Počasí ještě stále dává hřištím zabrat. Ve Vítkovicích bylo hřiště na jedné podélné straně zcela pod vodou. Domácí byli od začátku utkání lepším mužstvem. Byli pohyblivější a více o sobě věděli. Naopak ve frýdeckém týmu zcela zklamali záložníci Kosňovský s Hlaváčem, kteří neplnili taktické pokyny. Vítkovice se do vedení dostali již v 5.min po rychlé akci po pravé straně. V 18.min neudržel střelu z trestného kopu Biolek a domácí útočník z následné trmy-vrmy vstřelil druhou branku. Ve 27.min snížil po rohovém kopu Větříška Farský. Vzápětí ale Frýdek chyboval na polovině hřiště a z následného brejku Vítkovice opět skórovaly. Ve druhé půli odstoupil v 55.min pro zranění Hlaváč, a tak Frýdek musel utkání dohrávat jen o deseti hráčích. Vítkovice sice hrály převážně na polovice FM, ale vyloženou brankovou příležitost si již nevypracovaly.