VÝSTAVBA KANALIZACE VE SKALICI JDE DO FINÁLE, NA ŘADĚ JE SKOTŇA

MM F-M, Mgr. Jana Musálková Jeckelová

24. 1. 2022

Ve Skalici finišuje výstavba kanalizace. V březnu přijde na řadu tamní oblast Skotňa, ve které bude budování kanalizace technicky a organizačně náročné.

Úzká silnice v prudkém kopci lemovaná domy. To je oblast Skotňa ve Skalici. Navíc jde o důležitou spojnici mezi skalickými částmi Kamenec (směrem na Dobrou) a druhou částí Skalice ve směru na Bašku.

Situace pro obyvatele během výstavby nebude jednoduchá, radnice je proto informuje v dostatečném předstihu a snaží se jim vyjít vstříc a pomoci jim zejména s parkováním. Běžnou praxí totiž bývá, že po celou dobu výstavby bývají komunikace zcela uzavřeny.

„Nechceme však znemožnit obyvatelům po dobu 4 měsíců příjezd k jejich domovům, trváme na tom, aby obyvatelé měli možnost ráno a večer ke svým domovům dojet, a dohodli jsme se na tom s dodavatelem prací,“ potvrdil náměstek pro investice a finance Jiří Kajzar (Naše Město F-M). 

PRŮBĚH PRACÍ

Pracovníci stavební firmy budou pracovat vždy od neděle do čtvrtku, a to od 8 do 18 hodin. Obyvatelé se ke svým domům dostanou pouze v čase od 18 do 8 hodin ráno. To však neplatí pro 100metrový úsek, který se bude s postupem prací posouvat. 

„Časovým rozmezím chceme vyjít vstříc obyvatelům, aby stihli odjet do práce, odvézt děti do škol. Během dne se bude pracovat a komunikace se, vyjma 100metrového úseku, otevře vždy večer od 18 hodin,“ dodal náměstek primátora Jiří Kajzar. 

KDE ZAPARKOVAT?

Možností, kde odstavit vozidla, bude několik. Pokud by lidé chtěli situaci řešit po své vlastní ose, nabízí se možnost domluvy s parkováním u sousedů, kteří mají dům v úseku zrovna nedotčeném výstavbou. Obyvatelé mohou využít také náhradní odstavné parkoviště pod kopcem v Kamenci (u křižovatky a stanoviště kontejnerů, u dočasné skládky zhotovitele kanalizace) anebo na druhé straně kopce na ploše za skalickým Kulturním domem.

Výstavba kanalizace ve Skalici je hotová z 85 %, práce ve Skotni mají být dokončeny v červnu.