VÝSTRAHY METEOROLOGŮ ZDARMA DO MOBILU

Jana Musálková Jeckelová

1. 2. 2023

Lidé, kteří ve Frýdku-Místku používají aplikaci MUNIPOLIS, mohou odebírat výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu přímo do mobilního telefonu. Město obyvatelům nabízí novou bezplatnou službu, díky které mohou být bezodkladně informováni například o stavu ovzduší nebo o zvýšené hladině řek.  

Zajímá vás, jaký je stav ovzduší? Aktuální výstrahy už není potřeba vyhledávat, dorazí k vám samy prostřednictvím MUNIPOLISu. Frýdek-Místek zajistil svým obyvatelům novinku v oblíbené aplikaci.

„Pracujeme dál s touto aplikací, rozšiřujeme její záběr, aktuálně jsme zahájili spolupráci s Českým hydrometeorologickým ústavem a budeme poskytovat aktuální informace o kalamitních situacích a rozptylových podmínkách, a to navíc k tradičnímu informování, které se týká uzavírek, odstávek, poruch atd. V aplikaci si každý najde ten typ informací, které potřebuje, a není zahlcen množstvím dat,“ uvedl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).  

Ihned, jakmile ČHMÚ vydá varování, uživatelé najdou zprávu na nástěnce zpráv. V případě, že jsou obyvatelé přihlášení k odběru informací, budou dostávat zdarma notifikace přímo do mobilního telefonu. Týkají se aktuálního stavu počasí, stavu hladin potoků a řek nebo kvality ovzduší.

„Zapojením do sítě MUNIPOLIS pokračujeme v naplňování cíle doručit naše výstrahy co nejrychleji lidem různými způsoby, aby se mohli na hrozící nebezpečí připravit,“ řekl Libor Černikovský, ředitel pro meteorologii a klimatologii Českého hydrometeorologického ústavu. „Spojení s MUNIPOLIS nám umožňuje výstrahy cílit v kontextu dalších regionálních informací způsobem, který využívá mnoho občanů,“ dodal Černikovský.

Aplikaci MUNIPOLIS ve Frýdku-Místku využívá přes 3400 uživatelů. Lidé, kteří mají zájem o aktuální informace z dopravy, z dění na úřadě nebo o novinku od ČHMÚ se mohou REGISTROVAT ZDE.