VYVRÁTIL PIANO, IHNED SKONČIL V RUKOU STRÁŽNÍKŮ

Jana Musálková Jeckelová

5. 1. 2023

27letý muž poničil veřejné piano (resp. pianino) v křížovém podchodu v Místku. Očividná euforie po pokoření nástroje netrvala pachateli dlouho. Prakticky ihned poté, co piano překlopil na zem a vyšel z monitorovaného podchodu, jej zadržela hlídka městské policie. 

„Prokázala se užitečnost kamerového systému a také to, že jej městští strážníci bedlivě sledují. Vše vedlo k identifikaci a následnému dopadení pachatele. Děkuji Městské policii Frýdek-Místek za pohotové jednání a rychlou akci, “ řekl primátor Petr Korč (Naše Město F-M).

Pachatel byl zřejmě pod vlivem návykových látek. Vlastníkovi nástroje, organizaci Kultura F≈M způsobil škodu ve výši 18 582 Kč. Přestupek bude projednán ve správním řízení. (Aktualizováno: událost bude posuzována jako trestný čin, případ převzala Policie České republiky.)

Piano je po události v tak špatném stavu, že už jej není dál možné používat a bude převezeno na skládku. Kultura F≈M nyní vyzývá případné dárce, kteří by měli k dispozici a chtěli darovat organizaci náhradní funkční a zachovalý nástroj. Zájemci se mohou ozývat na e-mail: vlastimil.matejka@kulturafm.cz.

Další nástroj určený k veřejnému hraní je v podchodu u vlakového nádraží.

Děkujeme městským strážníkům za rychlou akci!